Meme Ucu Dövmesi

Meme Ucu Dövmesi Açıklaması

Meme Ucu Dövmesi Hakkında Bilgilendirme

Genellikle doktor tavsiyesi ile yapılan meme ucu dövmesi hastalığın son izlerini de kapatıp moral desteği sağlar. Bu yöntemde bitkisel su bazlı boyalar kullanılır. Meme ucu dövmesinde her hangi bir yan etki veya zarara rastlanmamaktadır. Tamamen bitkisel olan boyalar vücuda hemen adapte olur. Meme ucu dövmesi, hastalığı atlatan kişiye yeni bir yaşamın mutluluğunu getirir. Meme ucu dövmesi yaptıran kişilerin geri dönüşlerinde mutluluklarını basit bir dövmeyle yeniden kazandıklarını duymamız bizi de onlar kadar mutlu eder. Meme ucu dövmesini ‘’areola’’, görsel olarak en iyi, hijyen olarak da en güvenli ve temiz yapan iki dövme ustası Tamer Güleryüz ve Çağrı Güleryüz genellikle bu işlemde birlikte çalışarak birbirlerini asiste ederler. Areola dövmesi özel bir teknikle iki meme ucuna beraber yapılabildiği gibi sadece ameliyatlı tek bir meme ucuna diğer memeye benzetilerek de yapılır. Meme ucu dövmesinde işlem bir saat kadar sürer ve genellikle dövme yaptıranlar fazla acımadığını veya hiç acı hissetmediklerini söylerler. Meme ucu dövmesinin bakım süreci de diğer dövmeler gibi oldukça kolaydır. Bir hafta boyunca nemli kalmasını sağlayacak krem veya merhem sürülür.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sn. Plastik Cerrahi Hekimi,

Meme rekonstrüksiyonun de nippleareola kompleksinin yeniden yapılandırılmasında, dövme uygulamasından faydalandığınızı biliyoruz.Bu konuda, plastik cerrahlarla çalışıyoruz. Elimizde her hastaya uygun karışım yaparak diğer meme areolası rengini tutturmak için çok sayıda ten rengi su bazlı bitkisel pigment boyalarımız mevcuttur. Flep teknikleri ile oluşturduğunuz meme başının altına ve yanlarına, gölge yapılarak derinlik hissi verilmektedir.  Meme başına, süt kanallarını oluşturmak için beyaz ve kırmızı renkler kullanılmaktadır. Areola içinde diğer tarafla benzer sayıda, deri ekleri kabartıları görünümü vermek için gölge efektleri kullanılmaktadır.
Hastalarınızı, ofisimize yollayabilirsiniz yada önceden ayarlamak kaydıyla sizin ofisinizde uygulama yapabiliriz.
Plastik cerrahi doktorlarının ameliyatlarından birisi, meme rekonstrüksiyonudur. Meme rekonstrüksiyonun de nipple areola kompleksinin yeniden yapılandırılmasında dövme uygulamasından faydalanılmaktadır. Tamer Güleryüz’ün de bu konuyla ilgili dövme çalışmaları devam etmektedir. Bir çok plastik cerrah hastalarının tedavisinin devamında Tamer Güleryüz ile çalışmaktadır. Bu konuyla ilgili 26 Şubat 2010 Hürriyet gazetesi ‘’Göğüs kanseri kadınların yüzünü dövmeyle güldürdü’’ başlıklı haberi de yayınlanmıştır.

Saygılarımla,
Tamer Güleryüz

Erken Teşhis İle Yeni Bir Hayat Sunulmuş Olan Şanslı Kişiler 

Şunu bilin ki bilim, sanat ve sizin işbirliğiniz ile çağımızın bu yaygın hastalığını hep birlikte yenebiliriz. Asla moralinizi bozmayınız, size yeni baştan verilmiş bu yaşama şansının kıymetini biliniz ve asla bir daha hiçbir şeye  üzülmeyiniz. Bizler, saygı değer doktorlarımızın bıraktığı yerden göğüs ucuna renk vererek elimizden gelenin en iyisini sizler için uygulamaktayız.
Sağlıklı ve mutlu kalın…

Op. Dr. Barış Çakır'ın hakkımızdaki yorumu:

Barış Çakır
 

Tamer Güleryüz diğer dövme sanatçılarından farklı olarak plastik cerrahlarla beraber çalışır. meme kanseri nedeniyle memesi alınıp meme rekonstrüksüyonu yapılan hastalara meme başı ve areola boyama yapar. Çok güzel sonuçlarını gördüm. Tebrik ederim.

Dr. Barış Çakır

İletişim
Tamer GÜLERYÜZ
 

0532 642 75 82 

0216 417 13 73

www.tamerguleryuz.com

E-mail: guleryuztattoo@hotmail.com