Meme Ucu Dövmesi

Meme Ucu Dövmesi Açıklaması ve Meme Ucu Areola Dövmesi ile İlgili Sorular Cevaplar Merak Ettikleriniz


Yukarıdaki görsel bir dövme çalışmasıdır. Bu işlem stüdyomuzda hijyenik koşullar altında Tamer Güleryüz tarafından gerçekleştirilmiştir. Hürriyet gazetesinde haber olarak yayımlanmış, doktorlarımız tarafından beğeni ve takdir ile karşılanmıştır.

1.   Meme ucu dövmesi yapılırken acır mı? Meme ucuna dövme yapılırken daha mı çok acır? Göğüs ucu ne kadar acır?
Meme ucu dövmesi yapılırken normal dövmeye oranla daha az acıdığını veya çok fazla acımadığını söyleyenler çoğunluktadır. Normal şartlarda hassas bir bölge olan meme ucu geçirilen operasyon sonrası hissizleşebilir. Acı hissedilse bile endişe edilecek kadar çok değildir. 30-60 dk. arasında sürecek bir uygulama için özellikle elde edilecek olumlu sonuç düşünüldüğünde biraz sabretmeye değer.

2.   Meme başına yapılan dövme tutar mı? Meme ucuna yapılan dövmeyi yenilemek gerekir mi? Meme ucu dövmesine rötuş gerekir mi? Meme ucu dövmesine kaç yılda bir rötuş gerekir?
Meme ucuna yapılan dövme yaşanan doku ve deri kaybına bağlı olarak özel bir teknik ile uygulanır. Bunun sonucunda özenli bir bakım ile çoğu zaman 1 veya 2 seans yeterli olmaktadır. İlk uygulama yapıldıktan sonra rengin tam olarak oturması için birkaç ay beklemek gerekir. Kişinin isteğine bağlı olarak tekrar rötuş yapılabilmektedir. Yapılan işlemden sonra isteğe bağlı rötuş fiyatı 300 TL'dir. Yani biraz daha koyu renk olsun veya şurasına da biraz boya dokunuşu yapalım gibi isteklerde 300 TL alınır. Bazı müşteriler bir kaç kere rötuşa gelseler de büyük çoğunluk ya bir kez daha gelir ya da yeterli bulup hiç gelmez. Uygulamadan sonra dövme yıllarca kullanılsa bile zaman içerisinde de çamaşır sürtünmesinden aşınan bölgede renk kaybı yaşanabilir. Bu normal bir durumdur. Rötuş fiyatı güncellense de hiç bir zaman yeni yapılacak gibi ücret alınmaz.

3.   Meme ucu areola renklendirme dövme uygulaması ne kadar zaman alır?
Genellikle toplamda 1 saat  yeterli olmaktadır. Meme areola dövmesi yaklaşık bir saat sürse de biz müşterimizden bu işlem için iki saat zaman ayırmasını istiyoruz. Çünkü elimizden gelen en güzel ve doğal görünümlü areola rengini bulmak isteriz.

4.   Meme ucuna yapılan kalıcı dövme ten rengi olur mu? Kullanılan boyalar zararlı mıdır? Kullanılan boyalar doğal mıdır?
Meme ucuna yapılan kalıcı dövme özel, su bazlı doğal boyalar ve bu boyaların karışımı ile istenen ten rengine uygun bir şekilde yapılmaktadır.

5.   Meme başı dövmesinin bakımı nasıl olur?
Uygulama bittikten sonra antibiyotikli krem ile ilk bandaj yapılır. 2 saat sonra bu bandaj açılır ve bir defaya mahsus olmak üzere bölge anti bakteriyel sıvı sabun ile yıkanır. Sonrasında Bepanthol Baby ile bir hafta boyunca masaj yaparak ve kuruması önlenecek şekilde 4 saatte bir merhem sürülür. Tahrişi önlemek amacı ile bölge streç film ile kapalı tutulur. Su ile temastan kaçınılmalıdır. Bu işlem hafta boyunca devam eder ve bir haftanın sonunda bakım biter.

6.   Meme ucuna yapılan renklendirme ne renk olur? Meme ucu dövmesi renkli olurmu?
Mümkün olduğu kadar doğal meme ucu rengine yaklaşılmaya çalışılır.

7.   Meme ucuna yapılan areola dövmesi diğer meme başına uyar mı? Tek memeye yapılacak meme başı dövmesi diğer memeye benzer yapılabilir mi?
Tek memeye yapılacak uygulamalarda diğer meme ucu bir referans verir. Gerekli boya karışımları ve tonlamalar ile diğer göğüs ucundaki tüm renkleri yakalayarak yeni meme ucu oluşturulur.    

8.   Meme kanseri sonrası alınan memenin ucuna areola dövmesi yapılır mı?
Özel bir teknik ve profesyonel kişiler tarafından doğal görünümlü bir şekilde yapılabilir.

9.   Meme ucu dövmesi implanta zarar verir mi? Memeye dövme yaparken silikon patlar mı?
Meme ucu dövmesi derinin yüzeysel üst tabakalarına uygulanmaktadır. Yapılan işlemde implant veya silikon ile her hangi bir etkileşim olmamaktadır.

10. Göğüs ucu dövmesi ameliyattan ne kadar sonra yapılır?
Genel olarak birkaç ay beklemek gerekiyor. Bu konu için doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

11. Meme ameliyatından sonra kalan izler dövme ile kapanır mı?
Ameliyat sonrası kalan izler duruma göre uygun ise ten rengi dövme ile veya estetik, sanatsal motifler ile kapatılmaktadır.  

12. Meme ucuna areola dövmesi yaptırmayı istemeyen başka ne yapabilir? Meme ucuna sanatsal dövmeler de yapılabilir mi?
Meme ucuna ten rengi areola dövmesi yaptırmak istemeyen kişiler sanatsal, estetik motifler ile izlerini kapatabilirler. Örneğin güzel bir çiçek dövmesi ile göğüs ucu estetik bir görünüme ulaşabilir.

13. Meme ucu dövmesinden sonra mikrop kapar mıyım? Meme başı dövmesi yapılırken hijyen kurallarına uyulur mu? Meme başı dövmesi yapanlar otoklav kullanıyorlar mı?
Profesyonel kişiler tarafından yapılan uygulama sonrası doğru bir bakım ile en sağlıklı şekilde ve güven içinde dövmenizi yaptırabilirsiniz. Hijyen için kesinlikle otoklav cihazı kullanılmalıdır.

14. Meme başı dövmesi medikal bir dövme midir?
Meme başı dövmesi, memenin eskisi gibi sağlıklı görünmesini sağlayacak bir dövmedir.

15. Meme başı dövmesi güzel olur mu?
Bizleri en çok motive eden şey meme başı uygulaması sonrası insanların mutluluklarını görmektir. Doğru tercihler ile çok güzel sonuçlara ulaşılabilmektedir.

16. Meme başı dövmesi riskli ve acı verici bir uygulama mıdır? Güvenilir mi? Daha önce meme ucu dövmesi ile ilgili her hangi bir problem yaşayan oldu mu?
Meme başı dövmesi sağlıklı bir şekilde estetik görüntüyü yerine getiren güvenilir bir uygulamadır. Daha önce her hangi bir problem ile karşılaşmadık. Bunun için elimizden gelen en iyi şekilde sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

17. Medikal dövmelerin neden daha az acıdığı, hatta acımadığı söylenir?
Ameliyat sonrası yaşanan doku kaybı bölgenin hissizleşmesine sebep olabilir.

18. Medikal meme ucu areola dövmesi memenin başı yokken de yapılabilir mi?
Evet yapılabilir. Meme başı görüntüsü 3 boyutlu gölgeleme tekniği ile verilir.

19. Meme başı areola dövmesi gölgelendirme ve renk karışımları ile gerçeğe yakın olur mu? Meme başı dövmesinde areola ucuna gölge ve efekt verilerek meme ucu görüntüsü verilir mi? Medikal meme başı areolası ne renk olur? Medikal meme başı areola dövmesi diğer meme başına ne kadar benzer? Medikal meme başı dövmeleri estetik görünür mü? Medikal meme başı dövmesi gerçeğe yakın olur mu? Medikal meme dövmesin de doğal görünüm nasıl sağlanır?
Meme ucu dövmesi yapılırken mümkün olduğu kadar gerçeğe yaklaşmaya çalışıyoruz. Özel gölgelendirme ve renklendirme teknikleri kullanıyoruz. Şartların el verdiği kadar eskisi gibi estetik bir görüntüye ulaşmaya çalışıyoruz.  

20. Meme başı areola dövmesi tek memeye mi yapılır? Yoksa uygulamayı iki memeye de mi yapmak gerekir?
Eğer meme başlarından biri duruyor ise uygulama tek meme ucunun ona benzetilmesi şeklinde yapılır. İki meme ucu birden kaybedilmişse doğal görünecek şekilde iki memeye de areola dövmesi yapılır.

21. Meme başı areola dövmesi ameliyat sonrası hemen yapılabilir mi?
Genellikle birkaç ay dokunun kendini yenilemesini beklemek gerekir. Bu konu için doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

22. Meme başı dövmesini sadece kadınlar mı yapar, yaptırır?
Meme ucu dövmesini herkes yaptırabilir. Çeşitli kaza, ameliyat ve estetik operasyonlar sonrası kaybedilen meme ucu areola dövmesi cinsiyet gözetmeksizin herkese uygulanabilir. Özellikle meme küçültme ameliyatı jinekomasti sonrası erkekler de meme ucu dövmesine ihtiyaç duyabilmektedir.

23. Meme başı dövmesi yapan yaptıran, yaptıran kadın veya erkekler ameliyat geçirmişler midir?
Genellikle ameliyat sonrası meme ucu kaybı sonrasında dövme yaptırılsa da estetik amaçlı meme ucu renk değişimi veya çap büyütme için areola dövmesi tercih edenlerde olmaktadır.

24. Meme kanseri sonrası yapılan ameliyatlardan sonra meme başını kaybeden hasta meme ucu dövmesini güvenle nerede yaptırabilir? Meme başı dövmesinde en tecrübeli ve güvenilir dövme sanatçısı olarak kimi önerirsiniz?
Dövmeliyim’de güvenle meme ucu dövmesi yaptırabilirsiniz.

25. Medikal dövme ve meme başı areola dövmesi yapan dövmeciler kimlerdir ve yerleri nerededir? İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, İzmir’de Bursa’da meme başı areola dövmesi yapan yerler arasında en çok tercih edilen yerler nerelerdir? Hangi dövme stüdyoları vardır? İstanbul’da medikal dövme ve meme başı areola dövmesi yapan dövmeci nerede bulabiliriz?
Yurtiçi ve yurtdışından farklı şehir ve ülkelerden meme ucu areola dövmesi için stüdyomuzu ziyaret eden bir çok misafirimiz olmaktadır. İstanbul’da Dövmeliyim’e gelebilirsiniz. Bu tarz işlemler yaptırmadan önce çok özenli bir araştırma yapmanız özellikle de sağlıklı, hijyen bir şekilde çalışan kişilere ulaşmanız çok önemlidir.

26. Dövmecilerin hepsi medikal dövme yapabilir mi?
Medikal dövme özel bir teknik ve deneyim gerektirmektedir. Tecrübeli ve profesyonel kişiler tarafından yapılan medikal dövmeler sizi mutlu edecek sonuca ulaştıracaktır. Bunun dışında profesyonel kişiler deneyimlerine dayanarak eğer yapılması mümkün olmayan bir durum varsa size açıkça söyleyecek ve yardımcı olacaktır.

27. Medikal meme başı dövmesinde kesik izleri kapanır mı?
Meme başı dövme uygulaması yapılan yerde kesik izleri dikkat çekmeyecek şekilde kapanır. Arzu edilirse geri kalan etraftaki izler ise sanatsal dövmeler ile estetik bir hale getirilir.

28. Meme ucu areola dövmesi fiyatı ne kadar? Meme ucu dövmesi kaç para? Ucuz mu? Pahalı mı?
Meme ucu dövme fiyatları sitemizde yazmaktadır. Yapılacak işleme göre değişkenlik gösterebilir.

29. Jinekomasti ve yağ aldırma operasyonları sonrası oluşabilecek ameliyat izleri dövme ile kapanır mı? Erkeklerde meme ameliyatı sonrası bozulan areolaya dövme yapılır mı?
Uzman doktorların gelişen tıp teknikleri ile yaptıkları jinekomasti operasyonları sonucu az da olsa kalan kesi izleri tıbbi kamuflaj yapan dövmecilerin sihirli dokunuşu ile de tamamen doğal görünüme kavuşuyor. Jinekomasti ameliyatlarından sonra areola çevresinde bazen istenmeyen izler kalabiliyor. Bu izleri kapatmak da konusunda uzmanlaşmış dövmecilerin meme başına bitkisel boyalar kullanarak yaptığı çalışmalarla mümkün oluyor. Steril koşullarda areola çevresine dövme ile yapılan renklendirmeler tıbbi kamuflaj ile mükemmel başarı sağlıyor. Parlayan beyaz kesi izlerini ten rengi dövme boyaları ile kapatmak izlerin hemen fark edilmesini engelliyor. Meme ameliyatından sonra dövme ile yapılan bitkisel medikal dövme uygulamaları ‘’iz kalır mı?’’ endişelerini ortadan kaldırıyor neredeyse görünümü eski sağlıklı haline döndürüyor.

30. Meme Kanseri Sonrası Meme Ucu (Areola) Dövmesi Nasıl Yapılır ? 
İstanbul Bostancı'daki dövme stüdyomuzda meme ameliyatı sonrası oluşabilecek areola kayıpları ve kesi izlerini 20 yıllık tecrübemiz ile doğala yakın bir şekilde renklendiriyoruz. Bu işlem yapılırken özel bir dövme tekniği uygulanmakta ve kalıcı olarak, vücuda tamamen uyumlu organik boyalar kullanmaktayız. Ameliyat sonrası iki meme de alınmış ve yerine implant takılmış ise sonrasında yapılan meme başı çentiği yapılacak areola dövmesinin çok daha doğal görünmesini sağlayacaktır. Çentiğin altına yapılan gölgeler ve meme ucuna yapılan süt kanalı efektleri ile ten rengine uygun areola hastayı neredeyse ameliyat öncesi görünümüne kavuşturur. Eğer sadece tek meme ameliyat ile alınmış ise sağlam olan meme ucuna benzeterek yaklaşık en uygun renkler kullanılarak ameliyatlı meme ucu da ameliyat olmamış meme ucuna benzetilmeye çalışılır. 

31. Meme kanseri sonrası iyileşme ve onarım nasıl olur?
Mastektomi ameliyatı sonrası hasar görebilen areola bölgesi, iyileşme sonrasında 
doktorunuzun tavsiyesi ile diğer meme başına uygun olarak yapılan doğal görünümlü bir dövme ‘’tattoo’’ ile mümkündür. Bu dövme, ameliyat izini büyük oranda kaybeder ve tekrar iyi görünmenizi sağlar. Bu size önemli bir moral desteği verir. Eğer iki meme başı dövmesi yapılacak ise gene kişiye uygun meme başı ve areola rengi tasarlanarak her iki areola da aynı şekilde yapılır. Mastektomi sonrası yapılacak areola dövmesinin bu konuda uzmanlaşmış kişilerce, otoklav ile çalışan stüdyolarda yapılması çok önemlidir.

32. Meme kanseri mastektomi ameliyatından sonra meme nasıl görünür?
Mastektomi ameliyatı sonrası, dokular iyileştikten sonra doktor tavsiyesi ile tarafımızdan yapılmış doğal görünümlü bir meme ucu dövmesi.

33. Yapılacak işlemin süresi, bakımı ve ücret bilgilendirmesi:
Areola pigmentasyonu: Öncelikle doğal rengine en yakın orijinal boyalar seçilip işlem bölgesi sınırları kalem ile belirlendikten sonra sizden işlem için onay alınacaktır. Nipple altı gölgeleri ve kamuflaj efektleri ile simetrik olmayan bir çalışma yapılarak doğal hali kadar olmasa bile ameliyat sonrası halinden daha iyi bir görünüm sağlanmaya çalışılacaktır. Bu bölge geçirdiği operasyon nedeni ile genellikle fazla acımaz. İşlem yapılırken acısa bile işlem kalitesini etkilediği için uyuşturucu krem vs. kullanılmaz.
Çoğu zaman daha kısa sürede bitse de bu işlem için yaklaşık 1-2 saat zaman ayırmanız yeterli olacaktır. Pigmentasyon işlemi tamamen hijyenik koşullarda yapılır. Dezenfektasyon için otoklav kullanılır ve sarf malzemeleri ise kişiye özel tek kullanımlıktır. İşlemin ücreti 3000 TL’dir. Genelde çok gerek görülmese bile ileriki aylarda her hangi bir neden veya daha da iyi bir görünüm için rötuş istenirse de her seferinde sadece 1000 TL ücret alınır. İşlemden sonraki 10 gün boyunca denize ve havuza girilmez ve banyo yaparken de üstü ıslanması diye kapatılır. Günde 4-5 kez merhem sürülür ve üzeri streç film ile örtülerek sürekli nemli tutulur. Detaylı bakım için web sitemizden bilgi alabileceğiniz gibi işlemden sonra size uygulamalı bilgi verilecektir.
Lütfen randevu onayı için geri dönüş yapınız...
                                                                                                     Tamer - Çağrı Güleryüz


Meme Ucu Dövmesi Hakkında Bilgilendirme

Genellikle doktor tavsiyesi ile yapılan meme ucu dövmesi hastalığın son izlerini de kapatıp moral desteği sağlar. Bu yöntemde bitkisel su bazlı boyalar kullanılır. Meme ucu dövmesinde her hangi bir yan etki veya zarara rastlanmamaktadır. Tamamen bitkisel olan boyalar vücuda hemen adapte olur. Meme ucu dövmesi, hastalığı atlatan kişiye yeni bir yaşamın mutluluğunu getirir. Meme ucu dövmesi yaptıran kişilerin geri dönüşlerinde mutluluklarını basit bir dövmeyle yeniden kazandıklarını duymamız bizi de onlar kadar mutlu eder. Meme ucu dövmesini ‘’areola’’, görsel olarak en iyi, hijyen olarak da en güvenli ve temiz yapan iki dövme ustası Tamer Güleryüz ve Çağrı Güleryüz genellikle bu işlemde birlikte çalışarak birbirlerini asiste ederler. Areola dövmesi özel bir teknikle iki meme ucuna beraber yapılabildiği gibi sadece ameliyatlı tek bir meme ucuna diğer memeye benzetilerek de yapılır. Meme ucu dövmesinde işlem bir saat kadar sürer ve genellikle dövme yaptıranlar fazla acımadığını veya hiç acı hissetmediklerini söylerler. Meme ucu dövmesinin bakım süreci de diğer dövmeler gibi oldukça kolaydır. Bir hafta boyunca nemli kalmasını sağlayacak krem veya merhem sürülür.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sn. Plastik Cerrahi Hekimi,

Meme rekonstrüksiyonun de nippleareola kompleksinin yeniden yapılandırılmasında, dövme uygulamasından faydalandığınızı biliyoruz.Bu konuda, plastik cerrahlarla çalışıyoruz. Elimizde her hastaya uygun karışım yaparak diğer meme areolası rengini tutturmak için çok sayıda ten rengi su bazlı bitkisel pigment boyalarımız mevcuttur. Flep teknikleri ile oluşturduğunuz meme başının altına ve yanlarına, gölge yapılarak derinlik hissi verilmektedir.  Meme başına, süt kanallarını oluşturmak için beyaz ve kırmızı renkler kullanılmaktadır. Areola içinde diğer tarafla benzer sayıda, deri ekleri kabartıları görünümü vermek için gölge efektleri kullanılmaktadır.
Hastalarınızı, ofisimize yollayabilirsiniz yada önceden ayarlamak kaydıyla sizin ofisinizde uygulama yapabiliriz.
Plastik cerrahi doktorlarının ameliyatlarından birisi, meme rekonstrüksiyonudur. Meme rekonstrüksiyonun de nipple areola kompleksinin yeniden yapılandırılmasında dövme uygulamasından faydalanılmaktadır. Tamer Güleryüz’ün de bu konuyla ilgili dövme çalışmaları devam etmektedir. Bir çok plastik cerrah hastalarının tedavisinin devamında Tamer Güleryüz ile çalışmaktadır. Bu konuyla ilgili 26 Şubat 2010 Hürriyet gazetesi ‘’Göğüs kanseri kadınların yüzünü dövmeyle güldürdü’’ başlıklı haberi de yayınlanmıştır.

Saygılarımla,
Tamer Güleryüz

Erken Teşhis İle Yeni Bir Hayat Sunulmuş Olan Şanslı Kişiler 

Şunu bilin ki bilim, sanat ve sizin işbirliğiniz ile çağımızın bu yaygın hastalığını hep birlikte yenebiliriz. Asla moralinizi bozmayınız, size yeni baştan verilmiş bu yaşama şansının kıymetini biliniz ve asla bir daha hiçbir şeye  üzülmeyiniz. Bizler, saygı değer doktorlarımızın bıraktığı yerden göğüs ucuna renk vererek elimizden gelenin en iyisini sizler için uygulamaktayız.
Sağlıklı ve mutlu kalın…

Op. Dr. Barış Çakır'ın hakkımızdaki yorumu:

Barış Çakır 

Tamer Güleryüz diğer dövme sanatçılarından farklı olarak plastik cerrahlarla beraber çalışır. meme kanseri nedeniyle memesi alınıp meme rekonstrüksüyonu yapılan hastalara meme başı ve areola boyama yapar. Çok güzel sonuçlarını gördüm. Tebrik ederim.

Dr. Barış Çakır

İletişim
Tamer GÜLERYÜZ 
WhatsApp: 0546 787 71 38
0532 642 75 82 
0216 417 13 73

www.tamerguleryuz.com

E-mail: guleryuztattoo@hotmail.com