Piercing ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Piercing ile ilgili sıkça sorulan sorular, sorunlar ve cevapları :


Facebook  : 
www.facebook.com/dovmeliyim
Instagram : 
www.instagram.com/dovmeliyim sayfalarımızı beğenen müşterilerimiz piercing kampanyamızdan resmi piercing fiyatları üzerinden %50 indirim kazanacaktır. (Kulak, dudak, kaş ve burun piercingleri için geçerlidir)

Bostancı Piercing & Dövme Randevu için arayınız : 
Çağrı Güleryüz   : 0506 840 87 07
Tamer Güleryüz : 0532 642 75 82

1- Piercing nasıl ve ne amaçla yapılır ?
Piercing, günümüzde estetik bir takı olarak uygulanmakta, tarihte ise 5.000 Yıl öncesine dayanan piercing ritüel amaçlarda kullanıldığı gibi asalet simgesi, üretkenlik ve süs gibi çeşitli amaçlarda kullanılır.

2 – Piercing sakıncaları nelerdir ?
Steril olmayan ortamlarda yanlış uygulanan takılar enfeksiyona açıktır ve delinecek yerin doğru yer olmaması halinde damarlara veya göbek zarına zarar verebilir.  Yapıldıktan sonra da bakım çok önemlidir.

3- Piercing nasıl yapılır ve ne ile delinir ?
Kulak memesi için kullanılan tabancalar sadece bu amaç için uygundur. Piercing için en yaygın kullanım anjiokat delim iğnesi ile steril delimdir. Dermal piercing ise tek parça halinde titanyum takı kullanılarak deri altına sabitlenir. Uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

4- Tabanca ile kıkırdak delinir mi ?
Asla kulak memesinden başka bir yerde tavsiye edilmez. Diğer bölgelere hasar verebilir ve mikrop kapma olasılığı yüksektir.

5- Tabanca ile burun delinir mi ?
Asla kulak memesinden başka bir yerde tavsiye edilmez. Diğer bölgelere hasar verebilir ve mikrop kapma olasılığı yüksektir. Burundaki kılcal damarların zarar görmesi durumda büyük risk oluşturur.

6- Kendi kendime dudak delebilir miyim ?
Eğer bu işi profesyonel olarak yapıyorsanız delebilirsiniz. Aksi takdirde kesinlikle bir uzmana gitmelisiniz.

7- Piercing yaptırmak istiyorum  yapılırken acır mı ?
Piercing yapılırken normal şartlarda ihtiyaç duyulmasa da eğer ısrar edilirse soğutucu veya bazı anestezik pomatlarla kısmen uyuşturularak yapılan uygulama çok büyük bir acı vermez. Acıdı diyenlerin yüzdesi çok düşüktür ve genellikle uygulama yaptıran kişi hemen başka bir piercing daha yaptırmaya karar verecek kadar güven kazanır. İlk kez yapılan uygulamada psikolojik olarak bir endişe görülür fakat işlem sonunda bu endişe yerini güzel bir piercinge sahip olmanın mutluluğuna bırakır.

8- Mikrop kapar mıyım ?
Takıların, piercing yapılan yerin ve kişinin steril olması durumunda sizin de delim sonrası bakımınızı eksiksiz yapmanız sonucunda mikrop kapma olasılığınız oldukça düşüktür. Burada en önemli etken autoclave cihazı ve tek kullanımlık delim iğnesidir.

9- Piercing bakımı nasıl yapılır ?
Piercing uygulandıktan sonra antiseptik sabunla temizlenmelidir daha sonra kurulayıp antibiyotikli pomat ile bakım yapılmalıdır. Herhangi anormal durum anında doktorunuza başvurmalısınız. Piercing yapılan bölge her zaman kuru kalmalı, banyo yapıldıktan sonra özenle temizlenmeli, kurutulmalı ve antibiyotikli pomat ile iyileşene kadar bakım yapılmalıdır.


10- Piercing yaptırdım göbeğimi deldirdim mikrop kaptı iltihap oldu ne yapmalıyım ilaç kullanmalı mıyım hangi ilaçlar iyi gelir ?
Öncelikle doktorunuza başvurmalısınız. En azından piercing yaptırdığınız yetkili kişi size bakım ile ilgili tavsiyelerde bulunacaktır ve belki de takınızı çıkarmak durumunda kalacaksınız. Bunların yaşanmaması için doğru yerde doğru kişi tarafından delim yapılmalı ve iyi bakılmalıdır.

11- Kaşımı deldirmek istiyorum ama iz kalır mı ? Kaşım düşer mi dökülür mü ?
Kaş kasının doğru yerinde deri ve yağ dokusundan geçen piercing genellikle bu tür sıkıntılar yaratmaz. Ender görülen bu durumlarda delim veya delim sonrası dikkatsizlik, ihmal yada kuaförlerde tarak takılması gibi kazalar sonucunda olabilir.

12- Titanyum ve çelik piercing arasındaki fark nedir ?
Titanyum genellikle alerjik olmayan bir üründür daha hafiftir ve güvenle kullanılan bir materyaldir. Tıbbi çelik ise çok alerjik olmayan bünyelerde güvenle kullanılabilinir.

13 - Metallere karşı alerjim var piercing yaptırsam bir şey olur mu ? Piercing alerji yapar mı ? Piercing alerjisi hakkında bilgiler ve piercing çeşitleri. Altın piercingler nerede bulunur ?
Alerji ile ilgili konularda doktorunuza danışınız.  Bioplast denilen metal olmayan piercinglerde mevcuttur. Ve alerjik durumlarda yakın takip gereklidir. Bazı ciltler hassas olabiliyor. Kişinin kendi cildi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Bazı metallere alerjisi olan kişilerin piercing yaptırırken de bunu belirtmesi önemlidir. Piercing alerjisi yaşayabilecek hassas kişilere genellikle titanyum piercingler tavsiye edilir. Cerrahi çelik piercinglerin de alerjik etkisi düşüktür fakat kişiden kişiye değişen bir durum bu. Alerji yapmayan metaller tercih edilebilinir. Bazı müşterilerimiz kendilerine altın göbek piercingi yaptırıp bize getirirler. Sterilize edildikten sonra altın piercingi uygulamada kullanırız. Bununla birlikte çelik piercing, titanyum piercing, bioplast piercing, gümüş piercing veya altın piercingler kişinin tercihine ve cildinin uygunluğuna göre kullanılabilinir. Müşterilerimiz altın piercing nereden alabilirim diye sorabiliyorlar. İnternet üzerinde ve kuyumcularda altın veya gümüş piercingler hazır olarak bulunabildiği gibi özel yapım piercingler tercih eden kişiler de vardır. Kuyumcular istediğiniz boyutlarda özel taşlarla süslenmiş istediğiniz altın piercingi size sunabiliyorlar. Bu piercingler çok ucuz olmamakla beraber anti alerjik özellikleri nedeniyle tercih edilebilinir.

14- Nerede piercing yaptırabilirim ? Piercing yaptırmak için sağlıklı ve steril ortam nerede nasıl olmalı ? Piercing yaptırmak için ideal sağlıklı yer ortam ve koşullar nelerdir ?
Yetkili kişilerce, steril şartlarda, sertifikalı ve steril ürünler kullanılarak, kesinlikle autoclave basınçlı buharla sterilizasyon cihazı bulunan yerlerde yapılmalıdır. 

15- Piercing topunu yuttum bir şey olur mu ? (Dil Piercingi)
Dişinizi kırmamanız sizin için büyük bir şans.Toplarınızı devamlı kontrol etmeliydiniz. Yutulan toplar genellikle doğal yolla dışarı atılır.

16- Kıkırdak deldirmek kulak için zararlı mı ? Duyma işitme kaybı yaşanır mı ?
Kıkırdağa yapılan piercing genellikle daha geç iyileşir. Enfeksiyon kaparsa yakın takibi gerekir. Duyma kaybı gibi bir şikayetle karşılaşılmamıştır.

17- Tabanca ve iğne ile piercing yapmak arasındaki fark nedir ? Hangisi tercih edilmelidir ?
Kulak delme tabancası sadece kulak memesi için kullanılmalıdır. Geri kalan durumlarda steril anjiokat iğne ile delim tercih edilmelidir. Güvenli ve sağlıklı olan yöntem bu şekildedir.

18- Piercing yatarken uyurken kıyafet değiştirirken bir yere takılır mı derim yırtılır yaralanır mıyım ?
Özellikle yeni yapılmış uygulamalarda özen göstermek gerekmektedir. Gerekirse üzeri steril bandajlarla kapatılmalıdır.

19- Değişik piercing modelleri nereden bulabilirim ?
Mühim olan öncelikle steril ürünlerin temin edilmesidir. Yukarıda saydığımız şartlara sahip uygulama yapan yerlerden temin edebileceğiniz gibi herhangi bir yerden alıp daha sonra tarafımıza ücretsiz sterilize ettirebilirsiniz. Evde kolonya gibi ürünlerle gerçek sterilizasyon mümkün değildir.

20- İğne ile piercing acır mı ?
Yaptıranlar değişik tepkiler verebiliyor. Genellikle beklenenden daha az bir acı olarak tarif ediliyor.

21- Tabanca ile burun kulak kıkırdak delmek zararlı mı ?
Kulak tabancası ile delinmesi kesinlikle tavsiye edilmez.

22- Piercing nasıl takılır ? Piercing topu nasıl takılır ? Piercing nasıl değiştirilir ?
Piercing modellerinin, değişik şekillerde vidalı veya geçmeli olarak çeşitleri vardır.   

23- Piercing nasıl temizlenir sterilize edilir ?
Tam bir sterilizasyon için mutlaka autoclave cihazı kullanılmalıdır.

24- Piercing yaptırdım alerji oldu mikrop kaptı iltihap oldu şişti ne yapmalıyım ?
Piercing yaptırdığınızda alerji olduğuna eminseniz derhal çıkarınız, en kısa zamanda doktorunuza ve yetkili kişilere danışınız.

25- Pirsink pirsing pirçink pirsin pirsik nasıl yazılır nasıl okunur ne anlama gelir ?
Piercing diye yazılır, Pirsing diye okunur. İngilizce piercing sivri bir şey ile delmek anlamına gelir. Geleneksel veya hobi olarak bir çeşit kendini ifade etme yöntemidir. 
Yanlış yazılış ve telaffuz hataları: Kulak pircingi yanlıştır kulak piercingi diye yazılır, kulak pirsingi diye okunur. Kıkırdak pirsingi yanlıştır, kıkırdak piercingi olarak yazılır, kıkırdak pirsingi diye okunur. Tragos pirsingi-Tragus piercingi, Kaş pircingi-Kaş piercingi, Dudak pirsingi-Dudak piercingi, Burun pirsingi-Burun piercingi, Göbek piercingi-Göbek piersingi, Septum piercingi-Septum piersingi, Çene piercingi-Çene pircingi, Aslında çene piercingi diye bir şey yoktur alt dudağa yapılan labret piercinge çene piercingi diyenler olabiliyor.

26- Piercing nasıl değiştirilir ? Piercing nasıl çıkartılır ? Piercing çıkmıyor sıkıştı ne yapmalıyım ? Nasıl çıkartabilirim topu açılmıyor ? Piercing fiyatı ne kadar ? 
Piercingler vidalı sistem ile rahatça değiştirilebilir. Piercing topları çevrilerek takılır. Sıkışan piercingler dikkatlice pens yardımıyla çevrilerek çıkartılabilir. Piercing yaptırdığınız yere gitmek en doğrusudur. Dövmeliyim.com 'da piercingler 10 TL ücret karşılığında değiştirilir. Piercing fiyatları piercing türüne ve materyaline göre değişir. Takılacak piercing ve penslerin mutlaka temiz ve steril olması gerekmektedir. Bunun için autoclave cihazı kullanılmalıdır. Stüdyomuzda piercingleriniz 10 TL karşılığında sterilize edilir.

27- Burun hızması nerede yaptırılır ? Hızma nerede taktırılır ? Hızma burun nasıl delinir ? Hızmada hijyenin önemi nedir ? Hızma piercing yapılırken burun delinirken uyuşturulur mu ? Burun hızması delerken acır mı ? İlk delinen hızma nasıl olmalıdır ? Buruna ilk delimde halka piercing takılır mı ? Burun hızmamı piercingimi ne zaman değiştirebilirim ?
Burun hızması deneyimli profesyonel kişiler tarafından gerekli hijyen ve ustalık belgeleri olan dövme & piercing stüdyolarında anjiokat yardımıyla steril bir şekilde yapılır. Bostancı'da ki dövmeliyim stüdyosunda bu şartlar sağlanmaktadır. Diğer işlemlerde olduğu gibi burun hızmasında da hijyen çok önemlidir. Kesinlikle kulak memesi için kullanılan delim tabancaları burun delmek için uygun değildir. Burunda bir çok kılcal damar ve kıkırdak bulunmaktadır. Doğru yerlerden profesyonelce acısız ağrısız ilk günden güzel bir hızma kullanılarak anjiokat yardımıyla delinmelidir. Hızma piercing burun delinirken genellikle uyuşturma işlemine gerek duyulmaz fazla bir acı hissi yoktur ve çok kısa süren bir işlemdir. Fakat çok heyecan duyan müşterilerin talebi halinde soğutucu kullanılabilinir. İlk delimlerde arkası spiralli minik taşlı düşme önleyici şık burun hızmaları kullanmak kullanım ve iyileşme açısından rahatlık sağlayacaktır. Fakat arzu edilirse profesyonel kişiler tarafından ilk delimde halka piercingler de takılabilir sadece kullanıcının kendine daha özenli bir bakım yapması ve dikkat etmesi gerekmektedir. Delim sonrası 1 aylık bakım çok önemlidir. Hızma piercing değiştirmek için ilk delim sonrası 1 ay hiç çıkartmadan beklemek gerekir aksi takdirde hemen iyileşen mukoza burun hızma deliğinizin kapanmasına sebep olacaktır.

28 - Piercing'in arkası dudağımın içine kaçtı normal mi ? Piercing dudağımın içine kaçtı ne yapmalıyım ? Piercing yaptırdım şişti ne yapmalıyım ? Piercing dudağımı yırttı ne yapmalıyım ? 
Dudak delimlerinde piercingin arka kısmı dudak içindeki zarı hafifçe zedeleyebilir.  Görülen bir durumdur. Bunun için tuzlu su ile gargara yapılması tavsiye edilir. Eğer piercingi yeni yaptırdıysanız ilk delimlerde uzun barlı bir piercing seçimi yapmalısınız. Estetik olsun güzel görünsün diye ilk delimde kısa barlı bir piercing takarsanız dudağınız şişebilir ve piercing baskı yapabilir. Böyle durumlarda piercingi çıkartınız. Piercing yaptırdıktan sonra bakımına çok özen gösteriniz yaptırdığınız yerden bilgi alınız. Tabii ki bizim tavsiyemiz sorun yaşarsanız doktorlara danışmanızdır.
 
29 - Piercing nasıl çıkartılır ? Piercingim sıkıştı, topu çıkmıyor, piercingimin topunu nasıl çıkarabilirim ? Piercing nasıl değiştirilir ? Sıkışan piercing nasıl çıkar ? Piercingi çıkartırken zorlamak doğru mu ? Piercingi çıkartırken şişmesi normal mi ? Piercing çıkartırken acır mı ?
Piercinglerin genel olarak sistemi vidalar ve somunlarla aynıdır. Saat ibresi yönünde sıkışır, tersi istikametinde açılır. Toplardan birini tutup diğerini çevirerek açabilirsiniz. Bunun yanında geçmeli piercing çeşitleri de mevcuttur bunları ise top kısmından çekilerek çıkartılır. Piercingin açılış prensibini alırken yada yaptırırken öğreniniz. Piercing değiştirme işlemi ilk delimden en az 1 ay sonra yapılmalıdır ve acısız bir işlemdir. Daha erken değiştirmek isterseniz vücut kendini hemen yenilediğinden takamayabilirsiniz veya mikrop kaptırabilirsiniz. En mantıklısı tamamen iyileşmesini beklemektir. Eğer piercinginiz sıkışmış ve açamıyorsanız kesinlikle zorlamayınız ve bir profesyonelden yardım isteyiniz. Kendi kendinize pense, kargaburnu gibi steril olmayan araçlar kullanmayınız. Hem kendinize zarar verebilir hem de mikrop kapabilirsiniz. Bunun için bizim özel steril penslerimiz vardır ve size kolayca yardımcı olabiliriz.

30 - Piercing Zararlı Mı ? Piercing Zararları Nelerdir ? Piercing Yaptırmak İstiyorum Bir Şey Olur Mu ? Kendi Kendime Piercing Delimi Yapabilir Miyim ? 
Piercing & Dövme işlemlerinde, yapan ve yaptıran her iki tarafa da sorumluluk düşer. Piercing işlemi, profesyonel kişiler tarafından, hijyen ve sterilizasyon kuralları çerçevesinde doğru ve kaliteli ürünler kullanılarak sizi en doğru şekilde yönlendirerek ve bilgilendirerek yapılmalıdır.  Kullanılan tüm araç gereçler ve piercingler autoclave cihazı ile sterilize edilmiş olmalıdır. Piercing işlemi yapıldıktan sonra ise bakımı çok önemlidir. Yaptıran kişi bakım uyarılarını mutlaka çok dikkatle dinlemeli ve eksiksiz uygulamalıdır. Piercing yaptıracak kişinin eğer hassas bir cildi, alerjisi varsa işlem yapılmadan önce bunu belirtmelidir. Hassas cilde sahip kişiler orjinal titanyum piercingler ile işlem yaptırmalıdır. Bu şartlar altında yapılan piercing işlemlerinde problem çıkma riski en aza indirilmiş olacaktır. Bunun dışında profesyonel olmayan kişiler tarafından, hijyen olmayan şartlarda delim yapılması kesinlikle tavsiye edilmez. Özellikle genç öğrenci arkadaşlar ekonomik açıdan müsait olmadıklarından kendi kendilerine piercing delimi yapmaya çalışmaktadır. Bu kesinlikle istemediğimiz ve tavsiye etmediğimiz bir durumdur. Biraz sabrederek kendinizi riske atmadan doğru kişilere doğru yerlerde piercing yaptırmak daha mantıklı ve zararsız olacaktır.

31 - Kulak memesi nasıl delinir ? Erkeklerde hangi kulak delinir ? İlk kulak delimi nasıl olur ? İlk delimden sonra küpe ne zaman değiştirilir ?
Kulak memesi için steril kulak delim küpeleri vardır. Bu küpeler genel olarak cerrahi çelik malzemeden üretilmiştir. Profesyonel kişiler tarafından steril bir delim yapılması doğru olacaktır. Kulak memesi kulak delim tabancası ile delinebilir. Ancak arzu edilirse aşırı hassas alerjik ciltlerde ilk delimde titanyum veya altın küpeler kullanılmak istenirse yine anjiyokat yardımı ile delim yapılabilir. Kıkırdak, burun, dudak gibi bölgeler asla kulak delim tabancası ile delinmemelidir. Erkeklerde kulağın hangi tarafının delineceği kişinin isteğine bağlı olsa da yıllar boyunca genel istek ilk delimde sol kulağın delinmesi yönündedir. İlk delim sonrası  kulağın iyileşmesi için küpenin 1 ay boyunca çıkarılmaması tavsiye edilir. Bu 1 ay süresince antibiyotikli krem ile bakım yapılmalı, duştan sonra küpe çevresi ıslak bırakılmamalıdır. Fön makinesinin soğuk modunda kurutulup krem sürülmelidir. 1 ay sonunda kulağınızdaki küpeyi arzu ettiğiniz her hangi bir küpe ile değiştirebilirsiniz. Takacağınız küpelerin autoclave cihazı ile sterilize edilmesi doğru olacaktır.

32 - Burun, tragus, kulak kıkırdak, kaş, smiley,göbek piercing nerede delinir? Piercing nasıl delinir? Piercing nereden delinir? Piercing nerede delinir?
Bunu sorduğunuza göre kendi kendime nasıl piercing yapabilirim? Gibi riskli bir araştırma yapıyorsunuz demektir. Piercing delim işlemi otoklav ile sterilize edilmiş takılar ve pensler ile profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Doğru ve steril delim yapılmadığı takdirde sağlığınızı riske atmış olursunuz. Bunun yerine çokta pahalı olmayan piercing işlemi için sabırlı davranıp paranızı biriktirip 20 yıllık tecrübemiz ve indirimli fiyatlarımız ile Bostancı'da ki dövme stüdyomuzda sağlıklı ve hijyen bir şekilde piercing yaptırabilirsiniz.

33 - Kulak Memesi Delimi Nasıl Yapılır? Kulak Delimi Nasıl Yapılır? Kulak Nasıl Delinir? Kulağımı Nerede Deldirebilirim?
Tüm piercingler steril iğne yardımı ile yapılırken yumuşak doku olan kulak memesi için tasarlanmış özel tabanca ve steril küpelerle de delim yapılabilir. Kulak delim tabancası, kulak memesi hariç başka hiç bir bölgede kullanılmamalıdır. Kulak delimi yaptıracak kişinin cildi hassas veya alerjik ise delim işlemi yine iğne ile yapılmalı ve özel titanyum, altın gibi küpeler kullanılmalıdır. Kulak delimi sadece Takı Piercing Uygulayıcısı Yeterlilik Belgesi olan profesyonel kişilerce resmi stüdyolarda yapılabilir. 

34 - Meme başı çökmesi, meme başı çöküklüğü için piercing yapılır mı? Inverted Nipple Piercing Nedir? Meme ucu piercing meme ucu çökmesi için çözüm olur mu?
Kısaca anlatmak gerekirse inverted nipple yani meme başı çöküklüğü kısalan süt kanallarının meme ucunu içeri doğru çekmesinden kaynaklanır. Doğuştan olabildiği gibi enfeksiyon sonucunda da yaşanabilir. Günümüzde doktor tavsiyesi ile gerek küçük bir operasyon sonrası gerekse operasyona gerek kalmadan meme ucu piercingi (nipple piercing) ile meme başı çökmesi engellenebilmektedir. Piercing taşıyıcı bir destek olarak hem pratik hem de estetik bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Doktor tavsiyesi ile meme başı çökmesi piercingi yani inverted nipple piercing yaptırabilirsiniz. Ülkemizde çok bilinmese de yurt dışında sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. İşlem kesinlikle steril bir şekilde yapılmalıdır ve sonrasında piercingin bakımına özen gösterilmelidir. Meme başı çökmesi için yapılacak piercing doktor kontrolünden sonra yapılmalıdır. Bu uygulama doktor tavsiyesi olmadan yapılmamaktadır. Çünkü meme başı çökmesi başka rahatsızlıkların da belirtisi olabilir.  

35 - Dövmeliyim Tamer Güleryüz Bostancı 'da Piercing / Bostancı 'da Dövme - Tattoo Nerede ? Bostancı'da Piercing Yapan Yer Nerede ? Açık Adres Bilgileri ?
Google'a Dövmeliyim yazarak Google Haritalardan Bize Rahatlıkla Ulaşabilirsiniz.

Tamer Güleryüz’ün İstanbul Maltepe Bostancı Piercing Dövme Stüdyosu Dövmeliyim ; 

Gösteri Merkezin'den minibüs caddesi üzerinde Kadıköy - Maltepe istikametinde 50 metre ileride sağda bulunmaktadır. ( Bizim Dürüm 'ün yanı, Paçacı Hikmet Usta 'nın altı )

İstanbul - Kadıköy - Bostancı - Küçükyalı - Altıntepe - Emekli Sandığı Durağı - Bostancı Gösteri Merkezi 'ne 100 metre - Bostancı Lunapark 'a 50 metre - Bizim Dürüm ‘ün yanında - Paçacı Hikmet 'in Altında - Eski Bağkur Karşısında Minibüs Caddesi Üzerinde Sağdadır. İstanbul Piercing - Kadıköy Piercing - Bostancı Piercing - Küçükyalı Piercing - Maltepe Piercing

Altıntepe Mahallesi Emin Ali Paşa Caddesi Zakkum Sokak 
Karataş İş Merkezi No:6 / Giriş Kat BOSTANCI - İSTANBUL


Dövme Piercing Randevu için arayınız : 
Çağrı Güleryüz : 0506 840 87 07
Tamer Güleryüz : 0532 642 75 82

e-mail : guleryuztattoo@hotmail.com
 
www.dovmeliyim.com


 

Unutmayınız ki piercing delimi kolay ve acısız bir uygulama olsa bile muhakkak yetkili kişilerce ve hijyenik ortamlarda yapılmalıdır...

Piercing de Hijyen Nasıl Olmalıdır?

Hijyen : Piercing stüdyosu hijyenik bir ortam olmalıdır. Takılacak ürün, forseps, pens, makas gibi aletler sterilize edilmeli, tek kullanımlık steril tıbbi iğne kullanılmalıdır. İşlem öncesi takı yapılacak bölge steril edilir. işlem anında ve sonrasında antibiyotikli merhem uygulanmaktadır.

Malzemeler : Piercing takıları Avrupada kabul görmüş sertifikalı ürünlerdir. Sadece markalı ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler anti allerjik ve vücuda uyumlu olup kesinlikle zararlı değildir.

AUTOCLAVE CİHAZI KULLANILIR.
(Autoclave, yüksek basınçlı buhar kullanarak sterilizasyon yapan bir aygıttır. Tüm sterilizatörler arasında en verimli ve güvenilir olanıdır.)

www.facebook.com/dovmeliyim sayfamızı beğenenler piercing kampanyamızdan %50 indirim kazanacaktır.