Yeterlilik Belgeleri

DÖVMECİLİK BELGELERİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN İGDESO'YU ARAYINIZ 
(0216) 343 36 36


Türkiye’nin ilk SEVİYE 3 DÖVMECİLİK belgesi sahibi Tamer Güleryüz.
Türkiye’de (DÖVME UYGULAYICI SEVİYE 3) sınavı ilk defa 2018 yılında yapılmıştır. Dövmecilik adına ilk mesleki yeterlilik belgesi 22.06.2018 tarihinde düzenlenmiştir.
Tamer Güleryüz ülkemizde (DÖVME UYGULAYICISI) yeterlilik belgesine sahip olan ilk dövmecilerdendir. Bu belge aynı zamanda Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli bir belgedir. Tamer Güleryüz daha önce aldığı kalfalık ve ustalık belgelerine ek olarak bu belge ile uluslararası yetki sahibi de olmuştur. Tamer Güleryüz ayrıca İstanbul Güzellik Uzmanları, Güzellik Salonları, Kalıcı Makyaj ve Dövmeciler Esnaf Sanatkarlar Odası tarafından denetçi olarak görev almıştır. 

Türkiye’nin ilk TAKI (PIERCING) UYGULAYICISI SEVİYE 3 belgesi sahibi Çağrı Güleryüz. Türkiye’de TAKI (PIERCING) UYGULAYICISI SEVİYE 3 sınavı ilk defa 15.11.2019 tarihinde yapılmıştır. Piercing adına ilk mesleki yeterlilik belgesi 21.11.2019 tarihinde düzenlenmiştir.
Ülkemizde TAKI (PIERCING) UYGULAYICISI yeterlilik belgesine sahip olan ilk piercing sanatçısı Çağrı Güleryüz’dür. Bu belge aynı zamanda Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli bir belgedir. Çağrı Güleryüz daha önce aldığı kalfalık ve ustalık belgelerine ek olarak bu belge ile uluslararası yetki sahibi de olmuştur.

Dövme uygulayıcısı seviye 3 ve takı (piercing) uygulayıcısı seviye 3 sınavları ne zaman yapılıyor? Sınava girmek için gerekli koşullar ve bu sınavlarda nelere dikkat edilmeli? Gibi sorular için İGDESO’nun internet sitesinden Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme bölümünü inceleyebilirsiniz.


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesi
DÖVME
 UYGULAYICISI ULUSAL MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ


16UY0248-3 Dövme Uygulayıcısı (Seviye 3) ulusal yeterliliğinde belirtilen şartlara göre gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı sınavlarda başarılı olarak mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanmıştır.

İşbu belge, 21/9/2006 tarih ve 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu çerçevesinde, MYK tarafından yetkilendirilmiş Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesi tarafından gerçekleştirilen sınav ve belgelendirme işlemleri sonucunda düzenlenmiş MYK Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesi, TÜRKAK tarafından AB-0153-P Akreditasyon Numarası ile akredite edilmiş ve MYK tarafından da YB-0093 kodu ile yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşudur.


16UY0249-3 Takı (Piercing) Uygulayıcısı (Seviye 3) (Rev.No:02) ulusal yeterliliğinde belirtilen şartlara göre gerçekleştirilen teorik ve performansa dayalı sınavlarda başarılı olarak mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanmıştır.
Bu belge, TÜRKAK tarafından AB-0153-P Akreditasyon Numarası ile akredite edilmiş ve 21/09/2016 tarihli ve 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu çerçevesinde, MYK tarafından da YB-0093 Kodu ile yetkilendirilmiş Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesi tarafından gerçekleştirilen sınav ve belgelendirme işlemleri sonucunda düzenlenmiş MYK Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

Stüdyomuz, ustalık belgeli,sicil tastiknameli, mesleki faaliyet belgeli ve aynı zamanda vücut süsleme sanatı geliştirme derneği tescilli stüdyosudur…Tamer Güleryüz Hakkında :


1965 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Tamer Güleryüz, Bilir Koleji, Sultan Ahmet Endüstri Meslek Lİsesi ve İktisat Fakültesi mezunudur.Yay burcunun tüm karakteristik özelliklerini üzerinde barındıran Güleryüz su altı sporları ile ilgilenir,resim yapar,şiir ve öykü yazar, böylelikle sanat yönünüde zenginleştirir.1999 yılında Bostancı Minübüs Caddesinde açtığı stüdyoda dövme sanatını icra etmeyi hala sürdüren Güleryüz bugüne kadar binlerce başarılı çalışmaya imza atmıştır.Nar Yayınevinden dövme ile ilgili bir kitabı okuyucuyla buluşturan Tamer Güleryüz'ü hala Bostancı'daki stüdyosunda bulabilirsiniz.Çalışmalarını büyük bir titizlikle sterilizasyona önem vererek yapan Güleryüz en büyük mesleki mutluluğu dövme yaptığı kişinin gözlerindeki beğeni ifadesi olduğunu belirterek ''Bu duygu beni besliyor.'' diyor.Şimdiye kadar bir çok gazete,dergi,TV kanalı,ana haber bültenleri ve canlı yayınlarda dövme ile ilgili açıklayıcı bilgiler veren ve hijyenin önemini belirten söylevleri ile hem dövme sanatının tanıtımına önemli katkıları olmuş hem de dövme yaptırmak isteyenlere aydınlatıcı bilgiler vermiştir.

Bu satırları okuyup dövme yaptırmaya karar verdiyseniz önce randevu almanızı öneririz.